Çeviz Satışımız

Kaliteli Çeviz Satışı

Zengin bir omega-3 kaynağı
 
Beslenme tarzımızdaki yağlar hücre zarlarına giderler. Omega-3'ler yumuşak ve sıvıdır, dopamin ve serotonin gibi kişiye kendisini iyi hissettiren nörotransmitterlerin hücreden içeri ve dışarı hareketlerini kolaylaştırarak hücrelere birbirleriyle iletişim kurmalarına yetecek düzeyde "esneklik" sağlar, ayrıca iyi bir hafıza ve zihnin desteklenmesine de yardımcı olurlar. Omega-3'ler gerçekten beyin için ideal besinlerdir ve ceviz de omega-3 bakımından zengindir.
 
Ruh halinizi düzeltir
 
Ceviz diğer yemişler arasında en yüksek oranda omega-3 yağı içeren besindir. Omega-3'ler, trigliseridlerin düşmesine yardımcı olmak ve damarlarda plak oluşumunu azaltmak gibi sağladığı önemli faydaların yanında, aynı zamanda çeşitli seviyedeki beyin fonksiyonları da destekler. Bu seviyelerden biri ruh hali ve duygularla alakalıdır. Harvard Tıp Fakültesi Profesörü Andrew Stoller, "The Omega-3 Connection" adlı kitabında 'Daha çok omega-3 tüketmenin ruh haline iyi gelebileceğini' çok iyi açıklıyor. Pek çok bilimsel ve klinik kanıtlar göz önüne alındığında, cevizin  ruh haline iyi geldiği tartşılmaz bir gerçek.
 
Yüksek miktarda balık tüketimiyle (omega-3 yağ asitleri)depresyon oranındaki düşüşün birbiriyle ilişkilendirildiği çok sayıda araştırmada; depresyonda olan hastaların omega-3 seviyesinin düşük olduğuna ve diğer birtakım davranışsal ve kavrayışsal bozukluklar yaşadığına dair çeşitli biyokimyasal kanıtlar saptanmıştır.
 
Çocuklar için harika bir abur cubur !
 
Çeşitli incelemeler omega-3 verilen okul çağındaki çocukların dikkatinin önemli derecede arttığını, davranış bozukluklarının azaldığını, göstermiştir. Çocuklara balık yedirmek, hatta bunu onların beslenme çantalarına koyarak okula götürmelerini sağlamak zor olduğundan, ceviz çocuklar için gerçekten harika bir seçenektir.